Së shpejti sërish në skenën italiane, Alketa Vejsiu flet për herë të parë për planet

Mediale Vip

Së shpejti sërish në skenën italiane, Alketa Vejsiu flet për herë të parë për planet

Më: 1 tetor 2022 Në ora: 14:34
Alketa Vejsiu

Të gjithë e dimë tanimë lidhjen e fortë të Alketës me Italinë.

Mjaftojnë të kujtojmë udhëtimet e saj të shpeshta në shtetin fqinj dhe pikën kulmore, ku u ngjit në skenën e Sanremos si moderatore. Por duket se kjo eksperiencë nuk do të jetë e fundit për moderatoren.

Së fundmi, përmes një pyetësori të zhvilluar nga ndjekësit në Instagram, ka zbuluar që nëse nuk do të jetonte në Shqipëri, do të zgjidhte Italinë.

Ndërkohë prezantuesja u pyet nga ndjekësit nëse do të shfaqet në ndonjë ekran italian, pas Festivalit të Sanremos është përgjigjur: “Edhe unë në pritje jam”, duke lënë të kuptohet që diçka surprizuese do të vijë shumë shpejt nga moderatorja. Mbetet për t’u parë se cili do të jetë destinacioni i saj i radhës në televizionet italine dhe mbi të gjitha formati që do t’i besohet.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat