Ish-gruaja e Jeff Bezos, MacKenzie Scott bën kërkesën për divorc nga burri i dytë

Mediale Vip

Ish-gruaja e Jeff Bezos, MacKenzie Scott bën kërkesën për divorc nga burri i dytë

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 13:25
Mackenzie Scott dhe Jeff Bezos

Mackenzie Scott thuhet se ka bërë kërkesë për divorc nga bashkëshorti i saj i dytë, Dan Jewett.

Çifti u martuan vitin e kaluar.

Miliarderja, e cila më parë ishte i martuar me Jeff Bezos, paraqiti një kërkesë për divorc në Gjykatën e Lartë të King County të Washingtonit të hënën, raporton New York Times.

Lajmi për ndarjen e çiftit vjen vetëm një vit pasi Scott dhe Jewett u martuan në Kaliforni.

Gazeta raportoi se Jewett nuk e kundërshtoi divorcin. Çifti thuhet se ka një kontratë ndarjeje që detajon marrëveshjen e ndarjes së tyre të pronës. Marrëveshja nuk është vënë në dispozicion të publikut.

Scott dhe Jewett, një ish-mësues i shkencës, u takuan për herë të parë në shkollën e fëmijëve të saj, sipas Washington Post. Ajo ka katër fëmijë me Bezos.

Bezos dhe Scott ishin të martuar për 25 vjet përpara se të shpallnin ndarjen e tyre në vitin 2019. Kjo e fundit thuhet se ka një pasuri neto prej 28.9 miliardë dollarësh, duke e bërë atë një nga gratë më të pasura në botë.

Lajmin për ndarjen e tyre e ka bërë të ditur Bezos përmes një postimi në Twitter.

Bezos aktualisht është në një lidhje me aktoren dhe prezantuesen televizive Lauren Sanchez.

Ai dha dorëheqjen si CEO i Amazon në korrik 2021.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat