Pitt reagon pas akuzave të reja të ish-bashkëshortes: Jolie po helmon fëmijët kundër meje

Mediale Vip

Pitt reagon pas akuzave të reja të ish-bashkëshortes: Jolie po helmon fëmijët kundër meje

Më: 5 tetor 2022 Në ora: 19:49
Angelina Jolie dhe Brad Pitt

Menjëherë pas raportimeve që nxorën në dritë akuzat e Angelina Jolie ndaj Brad Pitt për sjellje abuzive ndaj saj dhe fëmijëve të tyre, 58-vjeçari nuk vonoi të jepte përgjigjen e tij.

Jolie u paraqit me një ankesë të re kundër ish-bashkëshortit të saj të martën, duke zbuluar disa detaje rreth asaj që ajo e përshkroi si sjellje të dhunshme të Brad Pitt gjatë një udhëtimi familjar në vitin 2016, që ishte një faktor kyç në zgjidhjen e martesës së tyre.

Ajo raportoi se Pitt u angazhua në akte të tjera të tjera të dhunës fizike dhe derdhi alkool mbi të dhe fëmijët e tyre.

Njëri prej tyre, në fakt, “pothuajse e ka mbytur”, siç ka deklaruar në denoncimin e saj.

Pitt nuk donte t'i linte akuzat e Angelina Jolie pa përgjigje dhe menjëherë kaloi në kundërsulm.

Përpara se përfaqësuesi i tij ligjor të merrte qëndrim, sipas TMZ, burime pranë Pitt thanë:

 “Angelina Jolie është në një fushatë shpifjeje kundër Brad Pitt, duke përsëritur të njëjtat pretendime që ka bërë prej vitesh, pretendime që janë hedhur poshtë nga autoritetet.Përpjekjet e përsëritura të Anxhelinës për ta "pikturuar" Bradin si një dhunues të fëmijëve kanë pasur një ndikim ekstrem te gjashtë fëmijët e tyre, të cilët tani janë krejtësisht të larguar nga babai i tyre".

Burime të tjera theksuan se “Brad tani ka një marrëdhënie të kufizuar dhe të tendosur me fëmijët për shkak të kësaj ‘fushate’ tjetërsimi”.

Kujtohet se FBI pas një hetimi arriti në përfundimin se pretendimet e Jolie për sjelljen e dyshuar abuzive të Pitt ndaj familjes së tij në vitin 2016 ishin të pamjaftueshme.

Kjo i pengoi autoritetet të bënin hetime të mëtejshme dhe nuk u ngrit asnjë akuzë penale kundër Pitt.

Departamenti kompetent e mbylli çështjen për mungesë provash, por Jolie nuk u dorëzua.

Vazhduan përpjekjet për të mbetur anonim për atë që ndodhi në atë udhëtim.

Burimet thonë se është e qartë se "gjithçka që dëshiron Angelina është të hakmerret ndaj Bradit" dhe se ajo "ka helmuar fëmijët kundër Brad" deri në atë pikë sa ka pak ose aspak lidhje me asnjë prej tyre dhe viktimë është e gjithë familja.

“Brad nuk ka thënë kurrë publikisht një fjalë të keqe për Angelinën, për hir të fëmijëve të tyre”, shtuan njerëz të afërt me Pitt, të cilët “besojnë se ky është një sulm i egër dhe i paepur”.

Në një deklaratë për CNN, përfaqësuesi i Brad tha: “Historia e Jolie vazhdon të evoluojë sa herë që ajo e tregon atë me akuza të reja, të pabazuara. Brad ka pranuar përgjegjësinë për atë që ka bërë, por jo për gjërat që nuk i ka bërë. Këto akuza të reja janë krejtësisht të pavërteta”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat