Ilir Shaqiri për 28 Nëntor: Gëzuar, Kombi i dritës

Mediale Vip

Ilir Shaqiri për 28 Nëntor: Gëzuar, Kombi i dritës

Më: 28 nëntor 2022 Në ora: 20:52
Ilir Shaqiri

Sot anë e mbanë trojeve shqiptare festohet Dita e Flamurit, 110 vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë.

Kanë qenë të shumta urimet që janë bërë për këtë festë e po ashtu edhe organizime të ndryshme me rastin e këtij viti jubilar.

Një urim në ditën speciale e bëri edhe artisti i mirënjohur i skenës shqiptare, Ilir Shaqiri.

“Gëzuar, KOMBI I DRITËS…!”, nis postimi i Shaqirit.

“Me njomësinë e pavenitur të bashkimit në mendjet e në zemrat tona, për të përmbushur amanetin e paraardhësve tanë mendjendritur e të lavdishëm, Shqipërinë e Bashkuar – Shqipërinë etnike”, tha më tej këngëtari.

Krahas në Shqipëri, për 28 Nëntor u bënë organizime të shumta edhe në Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat