Klaudia Pepa fiton çmim të rëndësishëm në Rumani

Mediale Vip

Klaudia Pepa fiton çmim të rëndësishëm në Rumani

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 15:57
Klaudia Pepa

Balerina shqiptare me famë në Itali, Klaudia Pepa ka fituar një çmim në Festivalin e Filmit më të Mirë Ndërkombëtar në Rumani për rolin e saj në “Lights Off”. Ajo është nderuar me çmimin “Best Actress Honorable Mention”.

Lajmin e bukur e ka bërë të ditur vetë Klaudia, përmes një postimi në Instagram.

“Nuk mund ta kuptoni lumturinë time! Për hapat e mi të parë si aktore kjo është një kënaqësi e madhe.

Faleminderit Best International Film Festival ( Rumani) për këtë çmim. Puna shpërblehet gjithmonë”, ka shkruar Pepa.

“Lights Off” është një film me metrazh të shkurtër, i cili po transmetohet në “Rai Cinema”. Roli i Klaudias nis si një punonjëse lavanderie e apasionuar pas kërcimit, por historia nuk ka një fund të lumtur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat