People’s Choice Awards: Lista e fituesve

Mediale Vip

People’s Choice Awards: Lista e fituesve

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 14:24
Taylor Swift

Artistët më të mirë të muzikës, filmave, televizionit dhe pop culture u mblodhën për të zgjedhur mes tyre fituesit e votuar nga njerëzit!

Ryan Reynolds u nderua me çmimin The People’s Icon për kontributin e tij në industrinë e argëtimit gjatë tre dekadave të fundit. Lizzo mori ccmimin The People’s Champion për ndikimin e saj në muzikë dhe TV si dhe përkushtimin e saj për të mbrojtur diversitetin. Shania Twain mori trofeun e The Music Icon.

People’s Champion Award: Lizzo

Music Icon Award: Shania Twain

People’s Icon Award: Ryan Reynolds

Kinema/televizion

Filmi i vitit 2022: Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Filmi komedi i vitit 2022:  The Adam Project

Filmi aksion i vitit 2022: Top Gun: Maverick

Filmi dramatik i vitit 2022: Don’t Worry Darling

Aktori më i mirë i vitit 2022: Chris Hemsworth, Thor: Love and Thunder

Aktorja më e mirë e vitit 2022: Elizabeth Olsen, Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Ylli i vitit 2022 (film dramatik): Austin Butler, Elvis

Ylli i vitit 2022 (film komedi): Adam Sandler, Hustle

Ylli i vitit 2022 (film aksion): Elizabeth Olsen, Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Show i vitit 2022: Stranger Things

Seriali dramatik i vitit 2022: Grey’s Anatomy

Seriali komedi i vitit 2022: Never Have I Ever

Reality show i vitit: The Kardashians

Muzikë

Artistja e vitit: Taylor Swift

Artisti i vitit: Harry Styles

Grupi i vitit: BTS

Kënga e vitit: “About Damn Time,” Lizzo

Albumi i vitit: Midnights, Taylor Swift

Videoklipi i vitit:  “Anti-Hero,” Taylor Swift

Artisti i ri më i mirë: Latto

Bashkëpunimi i vitit (muzikë): “Left And Right,” Charlie Puth Featuring Jung Kook

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat