Hilary Duff pranon se ka vuajtur nga probleme shëndetësore pasi u bë e famshme në ‘Lizzie McGuire’

Mediale Vip

Hilary Duff pranon se ka vuajtur nga probleme shëndetësore pasi u bë e famshme në ‘Lizzie McGuire’

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 23:59
Hilary Duff

Në fillim të viteve 2000, Hilary Duff u bë e famshme si ylli i ‘Lizzie McGuire’, një serial adoleshentësh i Disney Channel që ishte një hit i madh për shikuesit në atë kohë.

Megjithatë, kjo famë bëri që aktorja të përballej me situata të ndërlikuara që e çuan atë të vuante nga një çrregullim i të ngrënit kur ishte vetëm 17 vjeç.

Në kulmin e karrierës së saj, Duff ishte e fiksuar pas imazhit të trupit dhe hollësisë së aktoreve. Të paktën kështu rrëfen ajo në një intervistë për Women’s Health Australia. “Ishte e tmerrshme,” tha ajo.

Presioni për të ruajtur pamjen që shoqëria donte prej saj e komplikoi adoleshencën e saj dhe kjo e bëri atë të ndryshonte dietën e saj dhe të kalonte një periudhë të vështirë.

Por sipas dëshmisë së saj, edhe pse i ka marrë pak kohë, duket se i ka lënë pas këto probleme.

Jam krenare për trupin tim. Jam krenare që më ka dhënë tre fëmijë. Kam arritur në një pikë ku ndihem e qetë me ndryshimet që ka pësuar trupi im.

Për të ndihmuar të tjerët që përjetojnë të njëjtën situatë, Duff ndau disa këshilla që funksionuan për të dhe që ajo ende i ruan edhe sot e kësaj dite për të qëndruar në rrugën e duhur me stabilitet dhe qetësi të plotë.

Të kaloj kohë me njerëz që më bëjnë të ndihem mirë dhe që ndajnë pikëpamje të ngjashme për shëndetin dhe pozitivitetin e trupit, duke fjetur mjaftueshëm dhe duke balancuar dietën time.

Pas një kohe të trazuar, Duff ka gjetur ekuilibrin që kërkonte dhe dalëngadalë po e kthen karrierën e saj në rrugën e duhur. Madje, së fundmi ajo është parë në ‘How I Met Your Father’, ku luan rolin e Sophie. Përveç kësaj, në ekranin e madh, vepra e saj e fundit ishte “The Haunting of Sharon Tate”, në të cilën ajo luajti Sharon Tate, e vrarë në aktet e kryera nga Charles Manson.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat