Rihanna merr nominimin e parë për Oscar në karrierën e saj, edhe kënga e Lady Gaga “A Star Is Born” mes pretendenteve

Mediale Vip

Rihanna merr nominimin e parë për Oscar në karrierën e saj, edhe kënga e Lady Gaga “A Star Is Born” mes pretendenteve

Më: 25 janar 2023 Në ora: 17:49
Rihanna

Rihanna mori nominimin e saj të parë për Oscar në kategorinë e këngës më të mirë origjinale për “Lift Me Up” nga filmi ” Black Panther: Wakanda Forever”.

Këngëtarja 34-vjeçare, e cila ka fituar 7 çmime Grammy, e ka krijuar këtë këngë me regjisorin Ryan Coogler, kompozitorin fitues të çmimit Oscar Ludwig Jöransson dhe këngëtarin nigerian Tems.

Këngë të tjera pretendente për Oscar janë:

“Duartrokitje” për filmin “Tell it Like a Woman”

“Hold My Hand” për filmin “Top Gun: Maverick”

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat