Zbulohet anëtari i familjes mbretërore me të cilin Princesha Kate ka marrëdhëniet më të mira

Mediale Vip

Zbulohet anëtari i familjes mbretërore me të cilin Princesha Kate ka marrëdhëniet më të mira

Më: 28 janar 2023 Në ora: 14:15
Princesha Kate

Një lidhje e pathyeshme bashkon Princeshën e Uellsit, Kate me një anëtar të familjes mbretërore britanike. Bëhet fjalë për konteshën e Wessex-it me të cilën ajo mban marrëdhënie shumë të mira dhe në çdo rast e mbështesin njëra-tjetrën.

Megjithëse ndarjen e tyre 17-vjeçare, Princesha Kate u afrua me Sophie of Wessex, e cila është e martuar me Princin Edward, kur ajo hyri në familjen mbretërore britanike me martesën e saj me Princin William në vitin 2011.

Të dyja ishin shumë të afërta me mbretëreshën e ndjerë dhe i qëndroi pranë kur Duka i Edinburgut ndërroi jetë në prill të vitit 2021.

Korrespondentja mbretërore Danielle Stacey thotë për “Hello!” të Britanisë: “Nuk ka dyshim se Princesha e Uellsit dhe Kontesha e Wessex janë shumë afër. Sophie ka qenë një mbështetje e madhe për Kate gjatë viteve që kur ajo iu bashkua familjes në 2011.”

Ajo shtoi: “Të dyja kanë interesa dhe hobi të përbashkëta. Ato e duan sportin dhe modën. Për më tepër, ato kanë qëllime të përbashkëta në detyrat e tyre mbretërore pasi të dyja janë veçanërisht të shqetësuara për fëmijët.”

Madje, shkëmbejnë edhe këshilla stili. Në vitin 2019, stilistja Donna Ida zbuloi se kontesha e Wessex kishte blerë rroba të zgjedhura për Princeshën Kate në të kaluarën.

“Shoqja ime, stiliste, është mike e mirë me Sophie dhe ajo blen rroba nga ne. Ajo mori një jumpsuit të zi për vete dhe më pas kërkoi një të tillë edhe për Kate”.

Kate dhe Sophie sigurisht që kanë shkëmbyer këshilla për prindërimin që kur Dukesha e atëhershme e Kembrixhit dhe Princi William mirëpritën fëmijën e tyre të parë, Princin George. “Ndërsa Sophie ka fëmijë adoleshentë, ajo ka arritur të mbajë larg syrit të publikut Lady Louise Windsor dhe James, Viscount Severn derisa të vendosin të krijojnë rrugët e tyre të karrierës”, shton Danielle.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat