Kush do ta trashëgojë pasurinë 250 milionë dollarëshe të Tina Turner

Mediale Vip

Kush do ta trashëgojë pasurinë 250 milionë dollarëshe të Tina Turner

Më: 28 maj 2023 Në ora: 17:55
Tina Turner

Tina Turner ka shitur mbi 200 milionë disqe në mbarë botën, duke e bërë atë një nga artistet muzikore më të dëgjuar të të gjitha kohërave.

Turner ka fituar 12 çmime Grammy. Ajo zotëronte një numër pronash në mbarë botën. Pronat e saj më të shquara ishin një pronë prej 16 hektarësh në Zyrih, Zvicër, dhe një pronë prej 5 hektarësh në Küsnacht, Zvicër. Ajo gjithashtu zotëronte një shtëpi në Los Angeles, Kaliforni dhe një shtëpi në Monte Carlo. Ajo la pas një vlerë neto prej 250 milionë dollarësh.

Me shumë mundësi, bashkëshorti i saj, Erwin Bach, do të jetë një përfitues i madh. Çifti ishte së bashku për më shumë se 30 vjet dhe u martuan në vitin 2013. Kujtojmë se dy djemtë e saj kanë vdekur.

Njëri prej tyre në vitin 2018, Craig Raimond, i cili kreu vetëvrasje në moshën 59-vjeçare. Tjetri dhjetorin e kaluar, Ronnie Renelle Turner, vdiq nga kanceri. Prandaj pasuria mbetet për bashkëshortin dhe dy fëmijët e birësuar.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat