MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

Mediale Vip

MC Kresha licensohet si trajner i futbollit

Më: 5 qershor 2023 Në ora: 08:06
Reperi i njohur MC Kresha

Reperi i njohur MC Kresha është një artistët shqiptarë më të pëlqyer të zhanrit rap.

Por krahas muzikës, ai ak treguar se ka një pasion tejet të madh edhe për futbollin dhe e ka treguar shumë herë me krenari se është tifoz i flaktë i Liverpoolit.

E mesa duket pasioni ne tij të sportit, ai po e kthen edhe në profesion, pasi nga tashmë ka fituar të drejtën për të ushtruar profesionin e trajnerit të futbollit.

Në Tiranë, MC Kresha ka përfunduar të gjitha trajnimet e UEFAS-s për licensë në kategorinë C.

Diploma C e UEFA-s kërkon një minimum prej 60 orësh arsimimi, një minimum prej 15 orësh shpenzohen për të studiiuar përmbajtjen interaktive të udhëhequr me një minimum 10 orë të përbërë nga përvoja e punës.

Kuesi jepet afërsit 50/50 në aktivitetin në fushë dhe jashtë fushës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat