“I’m Good (Blue)” e Bebe Rexhës dhe David Guettas është bashkëpunimi më i pëlqyer për vitin 2023 në Spotify, sipas një studimi të ri

Mediale Vip

“I’m Good (Blue)” e Bebe Rexhës dhe David Guettas është bashkëpunimi më i pëlqyer për vitin 2023 në Spotify, sipas një studimi të ri

Më: 22 shtator 2023 Në ora: 20:12
Bebe Rexha dhe David Guetta

Bashkëpunimi i David Guettas dhe Bebe Rexhës për këngën “I’m Good (Blue)” është vlerësuar nga një studim i ri si më i dëgjuari i këtij viti në Spotify.

“I’m Good (Blue)” ndan vendin e parë në tabelën e vlerësimeve me “Nanana (It Goes Like)” të Peggy Gou – një këngë tjetër që karakterizon një nominim për një klasik të Eurodance të viteve 1990, shkruan Evening Standard.

Hulumtimi i publikuar të premten nga Slingo ka gjetur se të dyja këngët shfaqen në të njëjtin numër të listave për lëshim të përdoruesve të Spotify – një tregues i mirë i asaj që mund të zbulohet si kënga më e dëgjuar në vitin 2023 në platformën e transmetimit.

Image
Hulumtimi

“Dance (zhanri ritmik) ishte qartë një zhanër popullor në vitin 2023”, tha një zëdhënës nga Sligo.

“Në të vërtetë, katër hite të Calvin Harris janë në top 50 këngët më të shfaqura në listat e luajtjes së përdoruesve të Spotify, që është më shumë se çdo artist tjetër”, shtoi gjithashtu zëdhënësi nga hulumtimi.

Bashkëpunimi i artistes shqiptare me DJ-in e famshëm francez gjithashtu ka qëndruar në krye të klasifikimit në top-listën e zhanrit ‘dance/eletronic’ në Billboard për një vit të tërë.

Kënga vjen si një ripërpunim i hitit “Blue (Da Ba Dee)” të vitit 1998, të grupit të famshëm italian, Eiffel 65.

“I’m Good (Blue)” ka qenë sivjet e nominuar edhe për çmimin “Grammy” në kategorinë “Kënga më e mirë ritmike/elektronike”, por u mund nga Beyonce me “Break My Soul”. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat