Shakira flet zemërthyer në intervistën e fundit për ndarjen nga Pique: U ndjeva si një plehrë e hedhur në kosh dhe e rrethuar nga minjtë

Mediale Vip

Shakira flet zemërthyer në intervistën e fundit për ndarjen nga Pique: U ndjeva si një plehrë e hedhur në kosh dhe e rrethuar nga minjtë

Më: 23 shtator 2023 Në ora: 11:51
Ikona e popit, Shakira

Ikona e popit, Shakira, tha se ajo besonte në “derisa vdekja të na ndajë” në një intervistë të re ku foli për ndarjen e saj nga ish-futbollisti Gerard Pique.

Ylli kolumbian, 46 vjeçe, tha se dikur ishte “ëndrra” e saj të kishte një lidhje të përjetshme me babanë e dy fëmijëve të saj.

Ajo zbuloi se që nga ndarja e turbullt e marrëdhënies së tyre, ajo ende “po lufton me demonët e saj”, shkruan The Sun.

Duke e përplasur ish-in e saj në biseda për muzikën e saj të ardhshme, ajo e krahasoi ndarjen me ndjenjën e një “plehre të hedhur në kosh dhe e rrethuar nga minjtë”.

Dhe në një zbulim rrëqethës, ylli pranoi gjithashtu vështirësitë e saj për të qenë një nënë beqare.

Këngëtarja tha për Billboard se është në “një periudhë reflektimi” pas ndarjes së tyre të trazuar.

“Kam kaluar nëpër disa faza: mohim, zemërim, dhimbje, zhgënjim, përsëri zemërim, përsëri dhimbje. Tani jam në një fazë mbijetese”, shpjegoi ajo.

Një Shakira e brishtë tha se para se të ndahej nga ish-i i saj, i cili u përfol se kishte tradhtuar, ajo “besoi derisa vdekja të na ndajë”.

“Prioriteti im ishte shtëpia ime, familja ime. Besoja në thënien ‘derisa vdekja të na ndajë’. Unë e besova atë ëndërr dhe e pata atë ëndërr për veten time, për fëmijët e mi”, tha këngëtarja.

“Kjo është ajo që doja për veten dhe fëmijët e mi, por nuk ndodhi”, shtoi Shakira.

Këngëtarja foli edhe për muzikën e saj, duke përshkruar mundësitë “organike” që ka pasur që nga ndarja e saj për të prodhuar këngë të reja.

Disa nga këngët e saj më të fundit janë dukur të jenë goditje të drejtuara ndaj ish-it të saj, duke përfshirë “The Boss”.

Kënga është emëruar sipas pseudonimit të supozuar që i është vënë asaj nga miqtë e Piques pasi ajo nuk arriti të shoqërohej me ta apo të lidhej me ta gjatë lidhjes së çiftit.

Në videon muzikore për këngën shfaqet edhe dadoja që dyshohet se ish-i i saj e pushoi pa pagesë.

Një tjetër prej këngëve të saj flet për dëshirën e më shumë në një marrëdhënie që ndihet si të pish nga një filxhan bosh.

Dhe klipi i saj i ri për këngën “Copa Vacia” shfaq Shakiran si një sirenë, ku ajo “kthehet në det sepse është fati i saj”.

Ylli shpjegoi: “Sirena është një simbol që përfaqëson atë pjesë timen që u rrëmbye dhe u mor nga një botë ku ajo i përket një bote ku nuk i përket”.

“Një botë ku ajo duhej të bënte sakrifica të mëdha për të qenë. Një botë ku ndoshta i mungonte oksigjeni”.

“Por në fund, ajo kthehet në det sepse është fati i saj, ashtu siç u ktheva unë në Miami”.

“Kjo sirenë fillimisht u rrëmbye dhe më pas, për dashuri, është pranë këtij burri, rob dhe e mbyllur në një farë mënyre. Duke sakrifikuar mirëqenien e saj dhe atë që është e natyrshme për të për dashurinë. Dhe më pas ajo përfundon e hedhur në koshin e plehrave dhe e rrethuar nga minjtë”.

Duke folur për jetën e saj para ndarjes, Shakira tha se karriera e saj kishte vështirësi gjatë dhjetë viteve të familjes në Barcelonë.

“Isha e përkushtuar ndaj tij. Familjes, atij. Ishte shumë e vështirë për mua të merrja pjesë në karrierën time profesionale gjatë kohës që isha në Barcelonë”.

Tani në Miami, ylli tha se është më e lehtë për të të udhëtojë në Los Angeles ose diku tjetër në ShBA dhe të ketë bashkëpunëtorë të vijnë tek ajo.

“Më duhej të prisja që axhenda të përputheshin ose që dikush të denjonte të vinte. Nuk mund t’i lija fëmijët e mi dhe thjesht të shkoja diku për të bërë muzikë jashtë shtëpisë sime”.

“Për momentin kam një ide dhe mund të bashkëpunoj menjëherë me kë të dua”.

Ikona e pop-it tha se tani ajo po e përqendron energjinë e saj në kohën cilësore me fëmijët e saj, por ndonjëherë lufton me të qenit një nënë beqare.

Dyshja kanë së bashku dy djem, Milanin nëntë vjeç dhe Sasha shtatӕ vjeç.

“Ndonjëherë mendoj se të qenit nënë beqare dhe ritmi i një ylli të popit nuk përputhen. Më duhet t’i shtroj fëmijët e mi në shtrat, të shkoj në studio regjistrimi; gjithçka është përpjetë”.

Çifti u nda verën e kaluar pasi fituesi i Kupës së Botës e braktisi atë për Clara Chia Martin , 23 vjeçe.

Dyshja e famshme ishin së bashku për 11 vjet dhe njoftuan ndarjen e tyre në qershor, përpara se Shakira të zhvendosej nga Spanja në Miami me fëmijët e saj.

Ylli i futbollit është vënë në qendër të kritikave pasi u raportua se ai e tradhtoi këngëtaren, dhe se ajo ia zbuloi lidhjen e tij të supozuar falë një kavanozi me reçel luleshtrydhe.

U përhapën thashethemet se Shakira u kthye në shtëpi nga një periudhë udhëtimi për të gjetur se një kavanoz me reçelin e saj me luleshtrydhe ishte ngrënë.

Është pohuar se Pique ndiqte një dietë të rreptë dhe nuk e konsumonte reçelin në fjalë – dhe as fëmijët e saj.

Këngëtarja e “She Wolf” më pas thuhet se ka arritur në përfundimin se dikush tjetër – më konkretisht një grua tjetër – kishte qenë në shtëpinë e saj dhe frigoriferin e saj.

Pothuajse një vit më vonë duket se futbollisti ka në plan të martohet me të dashurën e tij të re Clara Chia dhe është vendosur të shpallë fejesën e tyre, sipas mediave spanjolle. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat