Xhuli reagon pas deklaratës kontroverse që në “çdo familje ka nga një pedofil”

Mediale Vip

Xhuli reagon pas deklaratës kontroverse që në “çdo familje ka nga një pedofil”

Më: 24 shkurt 2024 Në ora: 14:41
Xhuli

Bukuroshja nga Drenica, Juliana Nura, ka reaguar me një video në InstaStory, duke sqaruar dhe ripërtërirë deklaratën e saj të bërë ditë më parë në një emision, ku ajo tha se “çdo familje e ka nga një pedofil”.

Deklarata e Xhulit ka shkaktuar një reagim të fuqishëm në rrjetet sociale dhe mediat rozë, duke bërë që debati të shpërqendrohet mbi këtë deklaratë të guximshme të saj.

Në reagimin e saj të dytë, finalistja e edicionit të parë të Big Brother VIP Kosovoa ka vendosur të shpjegojë thelbin e fjalëve të saj nëpërmjet një videoje të publikuar sot.

Në pamjet e videos, Nura shfaqet në veturën e saj gjatë vozitjes, duke i përshëndetur fansat e saj dhe duke theksuar: “Mbajeni në mend që çdo gjë që e them unë është burim i një statistike, nuk janë mendimet e mia personale. Edhe pse ndoshta mua më kanë ndodhur ca gjëra personale që i flas, por nuk i them në bazë të gjërave personale që më kanë ndodhur. Por gjithmonë sipas statistikave, dhe sipas shoqërisë tonë se çfarë na ndodh”.

Në këtë mënyrë, Xhuli ka dëshmuar se deklarata e saj ishte e bazuar në të dhëna statistikore dhe realitetin shoqëror, duke mos e lidhur me eksperiencat personale. Në kohën kur temat e ndjeshme shkaktojnë shumë sensacion, Nura ka qenë e vendosur të kujtojë se çdo deklaratë e saj vjen nga një kontekst më i gjerë, i bazuar në analiza dhe hulumtime sociale.

Reagimi i Xhulit ka lënë një ndjesi të qartë se ajo nuk ka ndërmend të tërhiqet nga deklaratat e saj edhe pse ato mund të jenë kontroverse. Në vend të kësaj, ajo ka bërë një përpjekje për të sqaruar qëllimin e saj dhe për të theksuar rëndësinë e bisedave të hapura mbi tema të ndjeshme në shoqëri. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat