Beckham padit aktorin e njohur pasi pretendon se humbi 9.8 milionë euro për shkak të tij

Mediale Vip

Beckham padit aktorin e njohur pasi pretendon se humbi 9.8 milionë euro për shkak të tij

Më: 22 prill 2024 Në ora: 07:33
Beckham

David Beckham filloi një betejë ligjore me aktorin e famshëm të Hollivudit Mark Wahlberg për shkak të një marrëveshjeje të dështuar në lidhje me promovimin e markës së fitnesit të Wahlberg.

Ish-futbollisti anglez pretendon se si pasojë e partneritetit të dështuar ka pësuar humbje të konsiderueshme financiare, rreth 9.8 milionë euro, shkruan The Sun.

Beckham 45-vjeçar pranoi të bëhej ambasadori global i firmës kur u zhvendos në Los Angeles dhe ai dhe Whalberg kishin lidhur një miqësi.

Ai gjithashtu ka paditur firmën e aktorit, Mark Wahlberg Investment Group (MWIG) dhe themeluesit e grupit të palestrës “F45”, Adam Gilchrist dhe Rob Deutsch.

Ai pretendon se humbi më shumë se 9.8 milionë euro kur stoqet që iu premtuan u mbajtën deri në rënien e çmimeve të aksioneve.

Wahlberg dhe bashkëpandehurit e tij pretendojnë se akuzat për “mashtrim” janë të pabaza dhe i kanë kërkuar një gjyqtari të hedhë poshtë padinë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat