Një e ftuar mori vëmendje në Festivalin e Filmit në Kanë me një fustan me fytyrën e Krishtit

Mediale Vip

Një e ftuar mori vëmendje në Festivalin e Filmit në Kanë me një fustan me fytyrën e Krishtit

Më: 24 maj 2024 Në ora: 06:14
Iggy Pop

Të famshëm nga e gjithë bota kanë mbërritur në Kanë për Festivalin e Filmit, por disa u habitën kur panë Jezu Krishtin në tapetin e kuq.

Festivali i Filmit në Kanë po zhvillohet aktualisht në jug të Francës dhe të famshëm nga e gjithë bota kanë udhëtuar në zonën bregdetare për të festuar filmat dhe parakalimin në tapetin e kuq.

Legjenda e muzikës së viteve 70, Iggy Pop, ishte mes të famshmëve që bëri bujë me paraqitjen në eventin vjetor.

Image
Iggy Pop

Në tjetër e pranishme ka qenë edhe Cate Blanchett, e cila u shfaq me një fustan të frymëzuar nga flamuri palestinez.

Diku tjetër, duke i çuar deklaratat e modës në një nivel krejt tjetër, një e ftuar u shfaq në tapetin e kuq e veshur me një pelerinë të bardhë me një imazh të Jezusit të mbështjellë nëpër shkallët e ngjarjes.

Image
Fustani

E ftuara mbërriti për shfaqjen e filmit “Le Conte de Monte-Cristo” dhe tërhoqi vëmendjen e fansave dhe fotografëve të cilët u mahnitën nga kjo zgjedhje e guximshme e veshjeve.

Filmi tre-orësh, i bazuar në romanin klasik të Alexandre Dumas, u drejtua nga Matthieu Delaporte dhe Alexandre de la Patelliere dhe u prit me duartrokitje që zgjatën për 12 minuta.

Në këtë luajnë: Pierre Niney, Anais Demoustier, Laurent Lafitte, Pierfrancesco Favino (i cili është gjithashtu anëtar i jurisë së Kanës për vitin 2024), Anamaria Vartolomei dhe Bastien Bouillon.

Të pranishëm në festival ishin edhe yjet për të mbështetur këtë film.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat