Chiara Ferragni dhe Fedez nxjerrin në shitjen shtëpinë e tyre (të ëndrrave) në liqenin e Komos

Mediale Vip

Chiara Ferragni dhe Fedez nxjerrin në shitjen shtëpinë e tyre (të ëndrrave) në liqenin e Komos

Më: 24 maj 2024 Në ora: 19:26
Chiara Ferragni dhe Fedez

Një kapitull i ri i shtohet ndarjes mes Chiara Ferragni dhe Fedez. Vila Matilda, rezidenca luksoze në liqenin e Komos e blerë nga familja Ferragnez as një vit më parë për pesë milionë euro, do të shitet. Lajmi, i përhapur fillimisht nga Selvaggia Lucarelli, po bën xhiron e internetit dhe po mbush faqet e gazetave italiane. Sepse Villa Matilda - një rezidencë në tre kate, me një pishinë dhe një park afërsisht 1000 metra katrorë - ishte shtëpia e ëndrrave të ish-çiftit.

Të dy e blenë atë në janar 2023 dhe kaluan fundjavën e parë familjare atje në korrik. Më pak se një vit më vonë, gjithçka ndryshoi. “Ëndrra e shtëpisë së madhe në Como të blerë as një vit më parë nga familja Ferragnez (me sa duket nga Fedez) përfundon gjithashtu.

Vila Matilda del në shitje. Vila është e aksesueshme nga liqeni (dhe me mjaft vështirësi nga toka, gjë që e bën atë të pakëndshme", shkruan Lucarelli në Instagram Stories. Ajo ishte e para që zbuloi skandalin e pandoros dhe sapo ka publikuar një libër të titulluar 'Il Vaso di Pandoro'.

Lucarelli publikoi gjithashtu reklamën në lidhje me Vila Matilda, ku thuhet: "Në mjedisin e mrekullueshëm të liqenit të Komos, rezidencë luksoze, e projektuar nga arkitektët Filippo Fiora dhe Federico Sigali, e karakterizuar nga një stil klasik në harmoni të përsosur me thjeshtësinë, ku kryefjala është drita. Pishina e madhe, e krijuar për t'u integruar në hapësirën e parkut prej rreth një mijë metrash katrorë, e bën pronën ekskluzive, duke krijuar një atmosferë unike."

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat