Kënga që Mozzik i dedikoi, Lotina: Qaj çdo herë

Mediale Vip

Kënga që Mozzik i dedikoi, Lotina: Qaj çdo herë

Më: 15 qershor 2024 Në ora: 18:14
Mozzik/ Lotina

Kënga më e re e Mozzik-ut, titulluar "No Lie" është dedikim për të dashurën e tij të re, Lotinën. Duket se është një dedikim jo i zakonshëm dashurie, me fjalë të ndjera.

Vetë Lotina me anë të “Instastory”-t u shpreh se qan çdo herë kur e dëgjon këngën. 

Qaj çdo herë. 
Personale.
Imja. 

Vargjet e këngës pasqyrojnë qartë ndjenjat e Mozzik kundrejt Lotinës, ku zbulojmë disi diçka për njohjen e marrëdhënien e tyre. Mozzik me anë të vargjeve të mëposhtme lë të kuptosh se ka qenë dashuri me shikim të parë.   

Po shkruan lapsi, për ty është mesazhi
Më e mira është që s’kemi pas as date
Në fjalët e para më ke bërë soulmate

Lidhja e tyre ka avancuar shumë shpejt dhe vetë ata habiten se si janë bërë kaq të rëndësishëm për njëri-tjetrin në fare pak kohë.  

Ti po çuditesh si ka rrjedh kaq shpejt,
S’po më besohet as mua, me kallxu drejt, shkruan Mozzik në vargjet e këngës së tij.

Me sa duket Mozzik e ka gjetur dashurinë e tij të vërtetë dhe ndihet i plotësuar krah Lotinës.

Nuk gënjej, e shoh veten në sytë e saj sa në krahët e mi e mbaj.
Për ty jam betu’ s’du me dit kurrgjë për dje
Lidhja jonë nuk ka të bëjë me simpati
Prej momentit që të pashë, e pashë përjetësinë
Veç me ty më ec llafi,
Ma e bukura jem, m’ke bo me ra ti,
Bona i marrë për ty,
S’di a na del një jetë,
Unë tek ti, e ti tek unë m’u mbështet.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat