Çfarë i çoi Clara Chía dhe Gerard Pique në dyert e Gjykatës

Mediale Vip

Çfarë i çoi Clara Chía dhe Gerard Pique në dyert e Gjykatës

Më: 19 qershor 2024 Në ora: 20:42
Clara Chía dhe Gerard Pique

Në një përballje të rëndësishme ligjore, Clara Chía dhe Gerard Pique u paraqitën në Gjykatën Penale numër 14 në Barcelonë ku u përballën me paparacin Jordi Martín. Ky konfrontim rrjedh nga një padi për ngacmim e ngritur nga Chía në qershor 2023, e cila mund të rezultojë në deri në pesë vjet burg për Martinin nëse ai shpallet fajtor.

Që nga ndarja e tij nga ylli ndërkombëtar i popit Shakira, marrëdhënia e Gerard Piqué me figurat mediatike ka qenë e tensionuar. Një nga kundërshtarët më të mëdhenj ka qenë Jordi Martín, një paparac i lidhur me shfaqjen e njohur spanjolle 'El Gordo y La Flaca'. Martín ka ndjekur intensivisht marrëdhënien e re të Piqué me Clara Chía, shpesh duke e gjetur veten në mosmarrëveshje me çiftin. U përfol se Martini ishte i rëndësishëm në ekspozimin e tradhëtisë së pretenduar të Piqué me Chía-n, gjë që e përshkallëzoi famën e tij.

Ndjekja e pamëshirshme e paparacit çoi në një urdhër ndalimi ndaj tij, duke nënvizuar dëshirën e çiftit për privatësi. Megjithatë, Pique më vonë tërhoqi akuzat e tij kundër Martín. Në platformat e tij të mediave sociale, Martín festoi këtë zhvillim ligjor, duke postuar: “Sapo u largova nga gjykata me një lajm të mirë. Gerard Pique heq të gjitha akuzat kundër meje”, krahas një fotografie të dokumentit zyrtar nga gjykata.

Dokumenti, i datës 10 korrik 2023, detajon ndërprerjen e procedurave ligjore kundër Martinit. Aty thuhet: “Procedimi aktual u nis për një krim të pretenduar të ngacmimit dhe kërcënimit”. Dokumenti shpjegon më tej se vendimi i Piqué për t'u tërhequr nga çështja çoi në rrëzimin e akuzave: “Duke pasur parasysh dorëheqjen e shprehur të ankuesit Gerard Piqué Bernabeu, duke kërkuar të tërhiqet nga procedura, deklarojmë shuarjen e veprën penale të ushtruar dhe ngritjen përfundimtare të procedimit.”

Postimet e Martín në mediat sociale që paraqesin dokumentin e gjykatës shënojnë një fitore të dukshme për paparacin në betejën e tij me ish-yllin e FC Barcelona.

Pavarësisht kësaj fitoreje ligjore për Martín, për Clara Chía dhe Gerard Piqué, ky episod përfaqëson një kapitull të rëndësishëm në përpjekjet e tyre të vazhdueshme për të menaxhuar imazhin e tyre publik dhe jetën personale mes një shqyrtimi intensiv mediatik.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat