Arbana Osmani zbulon letrën që i dërgoi Edi Ramës kur ishte në moshën 12-vjeçare

Mediale Vip

Arbana Osmani zbulon letrën që i dërgoi Edi Ramës kur ishte në moshën 12-vjeçare

Më: 22 qershor 2024 Në ora: 16:58
Arbana Osmani, Eduart dhe Edi Rama

Në një bisedë të veçantë, çifti foli për karrierën dhe jetën private, ndarë detaje të rrugëtimit të tyre në televizion.

Midis të tjerash, Arbana kujtoi kontaktin e saj të parë me kryeministrin Rama, në kohën kur ai ishte ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sporteve.

“Në moshën 12-vjeçare, pas vitit 1997, ju dërgova një letër nga Burreli dhe ju u përgjigjët. Ishe personazhi im i preferuar në atë kohë. Shkruaje editorial për revistën ‘Klan’. Ke shkruar dhe vazhdon të shkruash shumë bukur”, u shpreh moderatorja.

Nga ana tjetër, kryeministri konfirmoi se ai gjithmonë iu përgjigjej letrave deri sa iu bë e pamundur të përgjigjej vetë.

“Jam shumë krenar sepse krijova institucionin e parë në bashki, që ishte Bashkia e Tiranës, ku jepeshin rreth 96-97 mijë përgjigje me shkrim çdo vit për të gjithë ata që i drejtoheshin bashkisë me shkrim”, deklaroi Rama.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat