Vdes rapsodi i njohur Hashim Shala - Bota Sot
Vdes rapsodi i njohur Hashim Shala

Muzikë

Vdes rapsodi i njohur Hashim Shala

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 15:29
Hashim Shala

Rapsodi i njohur shqiptar Hashim Shala ka ndërruar jetë.

Shumë vite me radhë, i ndjeri krijoi dhe kultivoi zhanrin e muzikës burimore folklorike.

Shala ishte pjesëmarrës në shumë festivale të muzikës.

Ai ndërroi jetë në moshën 82-vjeçare.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...