Gjyshja ushqen njerëzit për më pak se një cent në Indi - Bota Sot
Gjyshja ushqen njerëzit për më pak se një cent në Indi

Ndryshe

Gjyshja ushqen njerëzit për më pak se një cent në Indi

Më: 17 shtator 2019 Në ora: 16:08

Ajo është 80-vjeç dhe ngrihet çdo mëngjes në ora gjashtë për të përgatitur mëngjesin më të lirë në botë për bashkëqytetarët që nuk kanë para.

Gjyshja Kamalathal shet ëmbëlsira orizi për një rupi (0.01 cent euro) në një qytet në jug të Indisë.

Kjo gjyshe e shet ushqimin deri në mesditë, transmeton KosovaPress.

Ajo thotë se ndihmon njerëzit që nuk kanë para, por që kanë nevojë për të ushqyer familjet e tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...