Humb kontrollin mbi Lamborghinin në garën ilegale dhe vret vozitësin e Shkodës

Ndryshe

Humb kontrollin mbi Lamborghinin në garën ilegale dhe vret vozitësin e Shkodës

Nga: D.G. Më: 21 tetor 2020 Në ora: 13:03

Një influencues i njohur u arrestua në Gjermani pasi me Lamborghinin Aventador S të tij u përplas me një Shkodë dhe vrau shoferin gjatë një gare të paligjshme në rrugë. Ky aksident i tmerrshëm ndodhi javën e kaluar në një pjesë të autostradës A66 afër qytetit gjerman të Hofheim.

View this post on Instagram

🚘 😌

A post shared by Navid 🇩🇪🇮🇷 (@navid.alpha) on

Pas timonit të Lamborghiniit Aventador S të gjelbër ishte ndikuesi i Instagramit Navid Alpha, i cili ka mbi një milion ndjekës në këtë rrjet të njohur. "Bild"-i gjerman raporton se shoferi i Aventadorit S humbi kontrollin e ekzotikut italian dhe u përplas me një gardh mbrojtës përpara se të godiste Shkodën dhe Opelin.

Menjëherë pas përplasjes, Lamborghini dhe Shkoda morën flakë dhe ndërsa Navid Alpha arriti të dilte nga Lamborghini, shoferi i Shkodës nuk ishte aq me fat dhe tragjikisht vdiq në vendin e ngjarjes. Një video e bërë pak para përplasjes tregon ndikuesin që shpejton në autostradë në Aventadorin e tij të gjelbër, i ndjekur nga një Aventador Roadster i bardhë dhe një Porsche 911 GT3 në një garë të egër nëpër disa korsi.

Ndikuesi thuhet se u transferua në një spital aty pranë pas përplasjes dhe aktualisht është në paraburgim policor. Po kështu, shoferi 26-vjeçar i Porsche-it u arrestua menjëherë pas përplasjes, por hetuesit ende po kërkojnë për shoferin e një Lamborghini tjetër që mori pjesë në garë. Përdoruesi i Instagramit me kënaqësi shpërndante video të ndryshme të tij dhe Aventadorit S të gjelbër në profilin e tij, duke përfshirë një "histori" ku ai drejton me njërën dorë dhe regjistron një shpejtësi prej 200 km / h me celularin tjetër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat