Enver Berisha

Perkujtime

E mërkurë, 25 maj 2022

Enver Berisha

Më: 16 maj 2021 Në ora: 00:01
Enver Berisha

Vdekja ndryshoi çdo gjë.

Koha nuk ndryshoi asgjë.

 

Akoma kemi mall për ta dëgjuar zërin tënd.

Akoma na mbushën sytë me lot kur flasim për ty.

Akoma nuk mund ta pranojmë që ti nuk do rikthehesh më kurrë.

 

Sepse të deshëm ty më shumë se veten. Më shumë se gjithçka tjetër.

Je çdo ditë në mendimet tona dhe përgjithmonë në zemrat tona.

 

Nuk ka fjalë që përshkruajnë mungesën tënde në mesin tonë.

Je i pazëvendësueshëm.

E përkujtojnë me rastin e tre vjetorit të vdekjes me mall dhe plot dashuri: Gruaja Fetija dhe fëmijët Adelina, Rrahimi dhe Donika.

Komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat