Ahmeti: Mbi 4 mijë biznese përfitojnë nga fondi për rimëkëmbjen ekonomike

Prishtina

Ahmeti: Mbi 4 mijë biznese përfitojnë nga fondi për rimëkëmbjen ekonomike

Më: 15 dhjetor 2020 Në ora: 21:58
Shpend Ahmeti

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë të ditur se tashmë janë 4 mijë e 41 biznese që kanë përfituar grante nga fondi për rimëkëmbjen e bizneseve.

Ky është njoftimi i Ahmetit:

Kjo është lista e fituesve te garantëve për bizneset e Komunës se Prishtinës me qarkullim deri ne 50,000€, ku ne total kane përfituar:

4941 biznese

1976 mikro biznese me nga 600€ dhe

2965 biznese te vogla me nga 1300€.

Lista e publikuar dhe përfituesit janë përcjell nw Thesarin e Kosovës - Ministrinë e Financave.

Fondet janë nga buxheti i Komunës se Prishtinës dhe si institucion kemi përfunduar te gjitha procedurat dhe tashme presim procedumin e ekzekutimit te pagesave nga Thesari.

Ky është linku ku mund të shihen bizneset përfituese:

Kjo eshte lista e fituesve te granteve per bizneset e Komunes se Prishtines me qarkullim deri ne 50,000€, ku ne total...

Posted by Shpend A. Ahmeti on Tuesday, December 15, 2020
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat