Drejtori i Inspekcionit: E trupshme, një barnatore hodhi mbeturina në Kolovicë

Prishtina

Drejtori i Inspekcionit: E trupshme, një barnatore hodhi mbeturina në Kolovicë

Më: 8 janar 2021 Në ora: 12:45
Mbeturinat

Drejtori i Inspekcionit në komunën e Prishtinë, Adonis Tahiri, ka bërë të ditur se një barnatore kishte hedhur një sasi të madhe të mbeturinave në Kolovicë.

Tahiri ka bërë të ditur se pala është identifikuar dhe është gjobitur me 100 euro.

Ndërsa hapësira u pastrua.

“Ditë më parë u njoftuam për hedhje të mbeturinave në në hapësirë publike në Kolovicë. Inspektorët dolën në vendin e ngjarjes dhe e vërtetuan se mbeturinat janë të llojit të njëjtë, nga e njëjta e kompani. Vështirë për t’u besuar, por ishte BARNATORE. E turpshme!

Pala u identifikua – u gjobit dhe e pastroi hapësirën!”, tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat