Komuna e dënon me 200 euro qytetarin që shkeli me kamionetë hapësirën gjelbëruese

Prishtina

Komuna e dënon me 200 euro qytetarin që shkeli me kamionetë hapësirën gjelbëruese

Më: 16 prill 2021 Në ora: 16:32
Kamioneta duke shkelur gjelbrimin

Të enjten, një shofer i një kamionete, kishte hipur mbi hapësirën e gjelbër te “Rruga B”, për ta ndërruar kahun e rrugës.

Pas dënimit që morri ky qytetar nga Policia e Kosovës me gjobë prej 100 euro dhe 1 pikë negative, një dënim të njëjtit i është shqiptuar edhe nga Inspektorati i Komunës së Prishtinës.

Drejtori i Inspektoratit në Komunën së Prishtinës, Adonis Tahiri, ka njoftuar se ky qytetar është gjobitur nga Komuna me 200 euro për dëmtim të hapësirës gjelbëruese.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat