Banoret mbeten të habitur: Një lakuriq nate shfaqet në qendër të Prishtinës

Prishtina

Banoret mbeten të habitur: Një lakuriq nate shfaqet në qendër të Prishtinës

Më: 1 qershor 2021 Në ora: 15:45
Një lakuriq nate shfaqet në qendër të Prishtinës

Lakuriqi i natës është shfaqur në Prishtinë.

Njëra ndër kafshët më të rrezikshme grabitqare ka gjetur strehë në një nga zonat e kryeqytetit në vendin tonë.

Lakuriqi i natës një gjitar fluturues është cilësuar nga specialistët si një nga më të rrezikshmit për shkak të kontaktit që ai ka me kafshët e tjera. Ai është në gjendje që të transmetojë sëmundjet që merr nga kontakti me të gjithë kafshët e tjera.

Lakuriqi i natës një gjitar fluturues është cilësuar nga specialistët si një nga më të rrezikshmit për shkak të kontaktit që ai ka me kafshët e tjera. Ai është në gjendje që të transmetojë sëmundjet që merr nga kontakti me të gjithë kafshët e tjera.

Disa nga sëmundjet që mund të trasmetohen përmes lakuriqit të natës janë, virusi i tërbimit dhe virusin e etheve hemorragjike, gjatë kafshimit që u bënë kafshëve të tjera, si lopët apo delet, duke bërë që më pas ai të kalojë dhe te njerëzit.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat