Krasniqi: Uran Ismaili është fituesi i zemrave dhe i respektit të qytetarëve të Prishtinës

Prishtina

Krasniqi: Uran Ismaili është fituesi i zemrave dhe i respektit të qytetarëve të Prishtinës

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 16:32
Memli Krasniqi

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi ka shkruar se Uran Ismaili është fituesi i zemrave dhe respektit të qytetarëve të Prishtinës, duke thënë se është bërë bërë model për të ardhmen.

Krasniqi tutje shkruan se Ismaili i ka dhënë Prishtinës, zemër dhe dashni, duke frymëzuar mijëra qytetarë.

Postimi i plotë:

Uran Ismaili gjithmonë e ka dashur me zemër Prishtinën. Në këto zgjedhje ai i dha kryeqytetit zemër dhe dashni, duke frymëzuar mijëra qytetarë, për ta parë Prishtinën jo vetëm si komunë, por si shtëpi, si mundësi e si të ardhme.

Me vullnetin e tij të madh, ai ka rrezatuar lidhjen që i duhet qytetit me politikën, ku që të dyja janë në funksion të qytetarit. Ai është fituesi i zemrave dhe respektit të qytetarëve të Prishtinës, duke u bërë model për të ardhmen që ne do ta ndërtojmë, sepse vërtetë Urani na dëshmoi se Prishtina na bashkon.

Falemnderit Uran që i dhe shpirt e ngjyra qytetit tonë! 💙

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat