​Për shkak të COVID-19, edhe një shkollë në Prishtinë kalon në sistemin online

Prishtina

​Për shkak të COVID-19, edhe një shkollë në Prishtinë kalon në sistemin online

Më: 23 janar 2022 Në ora: 17:42
Foto ilustrim

Për shkak të shtimit të rasteve me koronavirus, shkolla e mesme e ulët “Mehmet Gjevori” në Prishtinë do të kalojë në sistemin online.

“Për shkak se në shkollën tonë është rritur numri i nxënësve dhe mësimdhënësve të infektuar me Covid-19, Task Forca e Shkollës në bazë të udhëzimeve të IKSHP-së, vendosi që javën e ardhshme prej datës 24 janar deri më 29 janar 2022 mësimi të mbahet sipas skenarit C - mësimi të zhvillohet online”, thuhet në një postim në Facebook.

Ndryshe, deri tani, shumë shkolla në kryeqytet kanë zgjedhur formën online të mësimit.

Kjo pasi ditët e fundit ka pasur rritje të rasteve të reja me COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat