Numri i rasteve aktive me COVID në Prishtinë

Prishtina

Numri i rasteve aktive me COVID në Prishtinë

Më: 6 shkurt 2022 Në ora: 11:52
Pamje nga Prishtina

30 mijë e 97 raste me COVID-19 janë aktive në Kosovë.

Kështu është bërë e ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Komuna e Prishtinës prinë për nga numri më i madh i rasteve aktive me virus. Kjo komunë ka 7 mijë e 66 raste aktive.

Pas Prishtinës, për nga numri më i madh i rasteve të reja prinë Komuna e Pejës me 2 mijë e 626 raste, pastaj ajo e  Gjilanit me 2 mijë e 140, Prizrenit 1 mijë e 925 dhe Ferizajt 1 mijë e 615.

Ministria e Shëndetësisë po ashtu ka bërë të ditur se 3 mijë e 37 viktima janë regjistruar në Kosovë që nga fillimi i pandemisë nga COVID-19.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat