Më 13 qershor hapet pishina e Gërmisë, nuk është bërë asnjë investim, çmimet nuk lëvizin

Prishtina

Më 13 qershor hapet pishina e Gërmisë, nuk është bërë asnjë investim, çmimet nuk lëvizin

Më: 4 qershor 2022 Në ora: 21:07
Gërmia

Më 13 qershor është planifikuar që të hapet pishina e Gërmisë në kryeqytet. Ky është viti i parë që nga pandemia që pishina do të hapë dyert në kohën e zakonshme.

Por që nga viti 2015, në këtë vend, përjashtuar amfiteatrin, nuk është investuar asgjë nga Komuna e Prishtinës dhe qeverisjet e saj.

Sipas Liridon Llapashticës, kryeshefit ekzekutiv të “Sport Marketing”, ndërmarrjes publike të komunës e cila menaxhon me pishinën, çmimi i hyrjes do të jetë i njëjtë si viteve tjera – 1 euro për fëmijë e dy për të rriturit, njofton Klan Kosova.

Musliu tha ndër të tjera se nga kjo verë do të lahen me ujë rrugët qendrore e periferike të Prishtinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat