Komuna e Prishtinës nis ndriçimin e të gjitha shkollave të kryeqytetit

Prishtina

Komuna e Prishtinës nis ndriçimin e të gjitha shkollave të kryeqytetit

Më: 22 qershor 2022 Në ora: 20:23

Drejtoresha e Arsimit në Komunën e Prishtinës, Besianë Musmurati, ka treguar se kanë nisur projektin për ndriçimin e të gjitha shkollave të qytetit.

Musmurati ka treguar se ndriçimi ka qenë rekomandimi i parë i policisë, në planin e veprimit për rritjen e sigurisë.

“Rekomandimi i parë nga Policia e Kosovës ishte të investojmë në ndriçimin e këndeve të errëta në shkolla që rrisin rrezikshmërinë për fëmijët.

Fotot më poshtë janë nga ndriçimi i shkollës “Hilmi Rakovica” në Kodrën e Trimave ”, ka shkruar Musmurati.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat