Studentët e Departamentit Dizajn Mode në Universum mahnitën publikun me kreacionet e tyre në Prishtina Fashion Night

Prishtina

Studentët e Departamentit Dizajn Mode në Universum mahnitën publikun me kreacionet e tyre në Prishtina Fashion Night

Më: 15 maj 2023 Në ora: 12:24
Foto nga vendi i ngjarjes

Studentët Uni Universum International College  prezantuan kreacionet e tyre në Prishtina Fashion Night te cilet ishin pjesë për herë të tretë në evenimentin më të rëndësishëm të modës në vend.

Ata u përfaqësuan denjësisht me koleksionin për të rritur.

Uni Universum International College  vazhdon t’i ofroj studentëve mundësi të arta për t’u rritur në karrierë dhe shumë shpejt do të jetë pjesëmarrës edhe në evente të tjera të rëndësishme.

Duke prodhuar një koleksion të rrobave të modës, sintetizuar kërkimin dhe hartimin në vizatimet e punës, rezultatet përfundimtare, studentët po ndjekin ciklin e plotë të modelimit dhe prodhimit të modës.

E poashtu Uni Universum International College  u ofron studentëve pajisje të specializuara, kjo përfshin bibliotekën, laboratorin e dizajnit të modës, pajisje dhe mjete profesionale, makina qepëse, manikene etj.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat