Inspektorati i kryeqytetit me aksion, kontrollon taksitë dhe autobusët që nuk respektojnë itinerarin e tyre

Prishtina

Inspektorati i kryeqytetit me aksion, kontrollon taksitë dhe autobusët që nuk respektojnë itinerarin e tyre

Më: 7 dhjetor 2023 Në ora: 11:29
Inspektorati i Kryeqytetit

Inspektorati i Kryeqytetit ka vazhduar sot aksionin për kontrollimin e taxi’ve të paautorizuar dhe autobusëve që nuk respektojnë itinerarin e tyre dhe qarkullojnë edhe në brendi të kryeqytetit.

Në faqen zyrtare të Inspektoratit janë publikuar edhe fotografi nga aksioni.

“Inspektorati i Kryeqytetit, përveç aktiviteteve të ndryshme ditore, sot ka vazhduar me aksionin e kontrolleve të taxive të paautorizuar dhe autobusëve që nuk respektojnë itenerarin e tyre.

Ata qarkullojnë edhe në brendi të kryeqytetit”, thuhet në njoftim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat