Majlinda Bregu jep informacion në lidhje me projektin mbi promovimin e turizmit të vendeve të Ballkanit

Shqipëria

Majlinda Bregu jep informacion në lidhje me projektin mbi promovimin e turizmit të vendeve të Ballkanit

Më: 4 janar 2021 Në ora: 15:13
Majlinda Bregu

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu ka publikuar një informacion lidhur me një projekt mbi promovimin e turizmit dhe magjive natyrore të vendeve të Ballkanit.

Postimi i Majlinda Bregut:

RCC ka një syth bukurie me përmbajtje më kokëfortë se çdo formë e agjendave tona.

Është projekti për promovimin e turizmit dhe magjive natyrore të vendeve tona, që Zoti i ka  shpalosur me qartësi.

Ka po aq: dhimbje; flakërima emocionesh që ngrihen si dallgë, thyhen, shkumëzojnë, zmbrapsen.

Apo mu në mes të dimrit ia behin ditë me diell të shndritshëm e ujra të kulluar me një bukuri hijerëndë, të gjitha aty  si pjesë e kaosit tonë të përditshëm.

Duhet të kesh kaosin brenda që t’i japësh jetë një ylli që kërcen -thoshte Niçe!

Dhe ne u tunduam të shohim tokën, ditën, natën, hapësirën, rrugën, ëndrrën, dashurinë, dhimbjen, vetminë, miqësinë, rebelimin, mbijetesën, përmes Yje-ve  që nisën jetën në këtë kaosin tonë Ballkanik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat