Në Turqi, pas infektimit me COVID/ Stroni flet për gjendjen e mjekut Harxhi: U përkeqësua pasi kaloi...

Shqipëria

Në Turqi, pas infektimit me COVID/ Stroni flet për gjendjen e mjekut Harxhi: U përkeqësua pasi kaloi...

Më: 7 janar 2021 Në ora: 13:07
Arjan Harxhi

Mjeku i njohur, Arjan Harxhi, u dërgua dje për kurim në Turqi, pasi ishte infektuar me koronavirus, ndërsa gjendja e tij u përkeqësua.

Ndërkohë, mjeku Gent Stroni ka dhënë detaje për gjendjen e Harxhit, ndërsa th anë “abc news” se ai u përkeqësua pasi kishte kaluar pjesën që mjekët e cilësojnë më të rrezikshme.

Sipas Stronit, Harxhi kishte rreth dy javë që ishte infektuar dhe ndodhej në gjendje të qetë shëndetësore, por më pas u pa që kishte zona të mushkërisë të prekjes së vjetër.

“Një rast i keqësimit të gjendjes pasi kanë kaluar pjesa që ne e cilësojmë më të rrezikshme është dhe mjeku Arjan Harxhi. Harxhi kishte rreth dy javë që ishte i infektuar dhe ndodhej në gjendje të qetë shëndetësore dhe më pas u pa që kishte zona të mushkërisë të prekjes së vjetër, i cili po merr një mjekim nga fillimi. Ky është një virus i pabesë”, ka thënë mjeku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat