Rruga që lidh Zall-Herrin me kryeqytetin e harruar prej vitesh, banorët: Ta shtrojnë sa më shpejt

Shqipëria

Rruga që lidh Zall-Herrin me kryeqytetin e harruar prej vitesh, banorët: Ta shtrojnë sa më shpejt

Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 18:01
Foto

Banorët e Zall Herrit prej vitesh vuajnë mungesën e investimeve ndërsa rruga ka degraduar ndjeshëm. Qytetarët thonë se ankesat e tyre nuk janë dëgjuar nga pushteti lokal pasi drejtuesit e Bashkisë dhe njësisë administrative kujtohen vetëm në kohë fushate.

Zona e Zall Herrit në periferi të Tiranës vuan prej kohësh mungesën e investimeve.

Segmenti rrugor që të çon në këtë zonë është amortizuar.

Rruga bëhet akoma më e keqe në kohën e dimrit, ku sa herë ka reshje është e pakalueshme.

“Shumë e vështirë është, sidomos kur është koha e keqe me ujë dhe baltë, gropa-gropa rruga.”

Banorët thonë se ndeshin çdo ditë në vështirësi teksa qarkullojnë në këtë aks.

“A e sheh situatën, shumë e keqe.”

“Sa më shpejt ta rregullojnë, ne taksat i paguajmë dhe rruga copë-copë.”

“E bëjmë sot e bëjmë nesër, nuk ka fond sot nuk ka fond nesër.”

Banorët e zonave periferike të kryeqytetit kanë denoncuar shpeshherë problematikat në infrastrukturë dhe mungesën e investimeve duke thënë se vëmendja e pushtetit lokal është e përkohshme vetëm gjatë fushatave elektorale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat