'E turpshme dhuna ndaj simpatizantëve të PD në një qytet që kontrollohet nga kriminelët'

Shqipëria

'E turpshme dhuna ndaj simpatizantëve të PD në një qytet që kontrollohet nga kriminelët'

Më: 14 mars 2021 Në ora: 14:22
Jorida Tabaku

Jorida Tabaku, kandidatja për deputete e PD, ka komentuar dhunën që shenjoi sot Ditën e Verës në Elbasan, pak minuta pasi Kryetari i PS, kryeministri Edi Rama, pasoi liderin e opozitës Lulzim Basha në vizitën e tij në këtë qytet.   

“E turpshme dhuna në Elbasan ndaj simpatizantëve të PD në një qytet që kontrollohet nga kriminelët prej 8 vitesh, - shkroi Tabaku në Fb. - 

Asgjë nuk e ndal ndryshimin që një komb po kërkon me kaq dëshirë.

Në 25 prill një pranvera do të vijë në Shqipëri dhe veçanërisht në Elbasan.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat