Vjen lajmi fantastik nga Infektivi

Shqipëria

Vjen lajmi fantastik nga Infektivi

Më: 17 prill 2021 Në ora: 19:48
Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shëruar 542 qytetarë.

Kjo e ka çuar numrin e të shëruarve në 101,142 që nga fillimi i epidemisë.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale u drejtohet qytetarëve të mos neglizhojnë asnjë shenjë të sëmundjes dhe të kontaktojnë për çdo dyshim me mjekun e familjes për të kryer testimin si dhe për ndjekjen dhe trajtimin ambulator në banesë.

Telefononi në numri 127 të Urgjencës Kombëtare për çdo emergjencë apo referim në spital.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat