Zbardhen detajet e reja! Sherri mes kandidatit për deputet dhe personave të tjerë nisi për një vajzë

Shqipëria

Zbardhen detajet e reja! Sherri mes kandidatit për deputet dhe personave të tjerë nisi për një vajzë

Më: 18 prill 2021 Në ora: 13:50
Foto ilustrim

Sherri në Sauk të Vjetër pranë zyrave të LSI-së pak përpara mesnatës me pasojë 3 të plagosur, vëllezër me njëri-tjetrin, ka nisur për një vajzë.

Mësohet se Roland, Eltjan dhe Klodian Doka ky i fundit kandidat për deputet në radhët e LSI, janë konfliktuar me disa persona në orët e drekës të së shtunës.

Ngjarja e drekës është zhvendosur në darkë në një lokal pranë xhamisë në zonën e Saukut të Vjetër në Tiranë, ku ndodhen edhe zyrat e njërës prej degëve të LSI. Njëri nga autorët që ka plagosur vëllezërit, i ka thënë njërit prej këtyre të fundit, se e ka sharë dhe i ka folur keq një vajze me të cilën kishin njohje të përbashkët.

Policia ka sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë, nga ku është evidentuar se autorët janë larguar me dy automjete të ndryshme, të tipit “Benz” dhe “Audi”.

Gjithashtu, lidhur me ngjarjen ka reaguar dhe Policia e Tiranës.

Njoftimi i plotë: 

Më datë 17.04.2021, u referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Tiranë dhe punohet për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim E. S., 26 vjeç, A. M., 25 vjeç dhe S. K., 34 vjeç, pasi në rrugën “Selim Braja” në  Sauk të Vjetër,  janë konfliktuar për  motive të dobëta  me shtetasit K. D., 30 vjeç, E. D., 23 vjeç dhe R. D., 27 vjeç (vëllezër).

Si pasojë e konfliktit janë dëmtuar lehtë me sende të  forta  shtetasit K. D dhe E. D, si dhe është dëmtuar me mjet prerës shtetasi R. D, i cili ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën. Në vijim të veprimeve u procedua në gjendje të lirë shtetasi B. H., 36 vjeç, pasi ka kanosur shtetasin K. D.

Punohet për kapjen dhe shoqërimin e 3 shtetasve të shpallur në kërkim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat