Ky dyshohet të jetë shkaku i vrasjes që tronditi shqiptarët

Shqipëria

Ky dyshohet të jetë shkaku i vrasjes që tronditi shqiptarët

Më: 21 prill 2021 Në ora: 14:55
Pjerin Xhuvani

Një person është vrarë në Elbasan.

Viktima është Pjerin Xhuvani ish anëtar i LSI ndërkohë së fundmi kishte kaluar me PS.

Ndërkohë janë edhe dy të plagosur, një prej tyre efektive policie, Xhensila Sota.

Informacionet paraprake thonë se ngjarja ka ndodhur pranë zyrave të PD në Elbasan.

Ndërkohë që sipas PD një mjet kishte nisur të qarkullonte në zonë dhe ofronte para në këmbim të votave. Ky dyshohet të ketë qenë edhe shkaku i ekzekutimit të tij.

Ndërkohë që nga ngjarja është plagosur dhe policja e cila ishte rastësisht në zonë.

Viktima nuk është një emër i panjohur, ai është përfolur edhe në sherrin e ditës së verës. Kjo ngjarje e rëndë ndodh vetëm pak ditë para zgjedhjeve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat