Festa e Fitër Bajramit, Komuniteti Mysliman vjen me njoftimin zyrtar për vendin dhe orarin

Shqipëria

Festa e Fitër Bajramit, Komuniteti Mysliman vjen me njoftimin zyrtar për vendin dhe orarin

Më: 11 maj 2021 Në ora: 19:20
Fitër Bajrami

Kur na ndajnë pak ditë nga festa e Fitër Bajramit, Komiteti Mysliman i Shqipërisë ka ardhur me një njoftim zyrtar.

Në një postim në rrjete sociale, ato thotë se Fiteter Bajrami do të falet ditën e enjte në orën 06:10 në Sheshin “Skënderbej” në Tiranë.

Programi i parashikuar nga ta nis në orën 05:40 e përfundon në orën 06:20

Postimi i plotë:

NJOFTIM
Komuniteti Mysliman i Shqipërisë njofton të gjithë besimtarët se Fitër Bajrami do të falet ditën e enjte në orën 06:10 në Sheshin “Skënderbej”, Tiranë.
Programi fillon në orën 05:40 dhe mbaron në orën 06:20.
PROGRAMI I FITËR BAJRAMIT

Data: 13.05.2021
Dita: E enjte
Ora: 05:40-06:20
Vendi: Sheshi “Skënderbej”, Tiranë
Fillimi: 05:40, Moderatori Ejup Lila
Lexim Kur’ani: 05:45, Imami i Xhamisë së Et’hem Beut, Elton Karaj

Fjala përshëndetëse: 05:55, Kryetari i KMSh-së, H. Bujar Spahiu
Ligjëratë: 06:00, Nënkryetari i KMSh-së, Taulant Bica
Falja e Namazit: 06:10, Kryetari i KMSh-së prin në namaz
Hytbeja: 06:15 Myftiu i Tiranës, Lauren Luli

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat