“Xubi i Yzberishtit” vdiq në aksident, bie në pranga drejtuesja e Toyota Yaris

Shqipëria

“Xubi i Yzberishtit” vdiq në aksident, bie në pranga drejtuesja e Toyota Yaris

Më: 12 maj 2021 Në ora: 11:03
“Xubi i Yzberishtit”

Blutë e Tiranës kanë vënë në pranga 39 vjeçaren e cila u përfshirë në një aksident me pasojë vdekjen në zonën e Yzberishtit një ditë më parë.

39 vjeçarja drejtuese e mjetit tip ‘Toyota Yearis’ e cila duke lëvizur në bulevardin ‘Migjeni’ në Yzberish nga korsia e mesit bëri manovër të gabuar dhe u kthye majtas, duke i prerë kështu rrugën motorrit Suzuki me të cilin udhëtonte Fatmir Avdillrit.

Më pas motorri u përplas me një mjet tip ‘Benz’ të parkuar, ndërsa trupi i Avdillarit u përplas mbi xhamin e parë të një makine ‘Opel’, ku si pasojë humbi dhe jetën.

“A. M., 39 vjeçe, pasi ditën e djeshme është përfshirë në një aksident me mjetin motor me drejtues shtetasin F. A., i cili për pasojë ka ndërruar jetë në vendngjarje”, thuhet në njoftimin e policisë.

Mësohet se Fatmir Avdillari njihej ndryshe edhe si “Xubi i Yzberishtit. Ai ka qenë edhe subjekt i OFL. Ndërsa po ashtu njihej si ish anëtar i bandës së Yzberishtit në vitet ’97-’98, ku bashkanëtarë kanë qenë edhe dy vëllezërit e tij, Nazmiu dhe Iliri.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat