Shqiptarët udhëtojnë me para droge në xhep në Angli, por policia iu pret rrugën

Shqipëria

Shqiptarët udhëtojnë me para droge në xhep në Angli, por policia iu pret rrugën

Më: 14 maj 2021 Në ora: 17:12
Foto ilustrim

Policia angleze vuri në pranga dy shqiptarë, të cilët udhëtonin me para droge me vete.

Sipas mediave britanike, shqiptarët Durim Mytro, 48 vjec dhe Geni Dragjoshi, 34 vjeç, u kapën me 18 mijë paund me vete në një stadion, pasi kishin udhëtuar nga Birmingham për në Uellsin Jugor.

Udhëtimi i tyre ishte me qëllim që të dorëzonin paratë e përfituara nga fabrika e kanabisit, por ranë në prangat e policisë.

Pas verifikimeve të kryera nga autoritetet, rezultoi se të dy shqiptarët kishin qenë të dënuar më parë për pastrim parash.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat