Laboratori i ri në QSUT/ Rama i drejtohet mjekëve: Nga halli që do të iknit nga puna, kaluat tek halli si të bëjmë më shumë punë

Shqipëria

Laboratori i ri në QSUT/ Rama i drejtohet mjekëve: Nga halli që do të iknit nga puna, kaluat tek halli si të bëjmë më shumë punë

Më: 15 qershor 2021 Në ora: 14:56
Kryeministri i Shqipëisë, Edi Rama

Kryeministri i Shqipëisë, Edi Rama ka deklaruar para mjekëve se tashmë nga halli se do iknin nga puna kanë kaluar tek halli tjetër si të bëjnë më shumë punë.

Kryeministri i shoqëruar nga Manastirliu kanë vizituar laboratorin e ri në QSUT që do të pasohet nga disa të tjerë në spitale rajonale

Kësaj deklarate Rama i referohet zgjedhjeve të 25 prillit, ku gjatë fushatës i bëri thirrje edhe mësuesve me infermierëve që të mbronin pozicionet e tyre me votë, dhe mos e hidhnin votën në drejtim të paditur

RAMA: Janë të kënaqur tani këta që po punojnë.

MANASTIRLIU: Sfida e radhës është sit ë shkojmë në nivel më të lart. Këto aparatura duan duan staf të trajnuar dhe për të vijuar më pas me pikën e dobët, kërkimin shkencor. Spitalet universitare, sidomos këto laboratore duan nivel më të lartë.

RAMA: Nga halli që do iknit nga puna, tani tek halli si të bëjmë më shumë punë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat