Kuvendi miraton projektligjin “Për të huajit” dhe “Për regjistrimin e OJF-ve”

Shqipëria

Kuvendi miraton projektligjin “Për të huajit” dhe “Për regjistrimin e OJF-ve”

Më: 24 qershor 2021 Në ora: 14:43
Foto ilustrim

U mbajt sot seanca e parafundit e legjislaturës së Kuvendit, ku u miratuan disa projektligje.

Projektligji: “Për të huajt” u miratua me 87 vota pro, 6 kundër dhe një abstenim.  

Projektligji: “Për regjistrimin e organizatave jofitimprurëse” u miratua me 81 vota pro, 9 kundër dhe katër abstenim.

Lidhur me këtë projektligj që u prezantua në Kuvend nga Ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, pati kontestime nga rreth 140 organizata jo fitimprurëse që kërkuan të mos miratohej.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat