Presidenti Meta: Urime Distria Krasniqit, më të mirës së botës

Shqipëria

Presidenti Meta: Urime Distria Krasniqit, më të mirës së botës

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 16:29
Distria Krasniqi dhe Driton Kuka

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka uruar Distria Krasniqin për fitoren e medaljes së artë në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

Përmes një postimi në Facebook, Meta uroi Distrian, duke e quajtur ‘më e mira e botës’ dhe po ashtu uroi trajnerin e saj, Driton Kuka.

Postimi i plotë:

Urime Distria Krasniqit, më të mirës së botës! 

Përgëzime Dritonit dhe mbarë ekipit, që kurrë nuk zhgënjen! 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat