“Paqe” mes kampeve kundërshtare në Kuvend, Rushaj i PD-së takohet me Gogun e PS-së

Shqipëria

“Paqe” mes kampeve kundërshtare në Kuvend, Rushaj i PD-së takohet me Gogun e PS-së

Më: 16 shtator 2021 Në ora: 16:30
Alfred Rushaj

Kuvendi i Shqipërisë hapi ditën e sotme punimet plenare në një seancë maratonë ku u bë prezantimi i programit qeverisës i qeverisë “Rama3”, nga ana e kryeministrit Edi Rama.

Ndërkohë, që pas prezantimit ka pasur edhe mes kampeve kundërshtare, me propozime pro ose kundër të asaj që deklaroi kreu i qeverisë.

Ndërkohë, në sallë u panë edhe takimet mes deputetëve të PS-së dhe PD-së, ku konkretisht kreu i grupit parlamentar demokrat, Alfred Rushaj është takuar me socialistin Tonin Gogu.

Nga ana tjetër, kryeministri Rama ka shtrirë për bashkëpunim me opozitën dhe kategorik kundër çdo ndërmjetësimi të huaj kryeministri Edi Rama kërkoi sot në Kuvend votëbesimin për programin e qeverisë “Rama 3”

Rama e quajti program ambicioz dhe që do të bëjë çmos që ky mandat historik i PS-së në qeverisje të jetë më i suksesshmi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat