Ambasadorja Yuri Kim uron shqiptarët nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë të festojmë 109-vjetorin e pavarësisë

Shqipëria

Ambasadorja Yuri Kim uron shqiptarët nga Vlora: Asgjë nuk mund të na ndalojë të festojmë 109-vjetorin e pavarësisë

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 15:17
Yuri Kim

Në një postim në Instagram, diplomatja amerikane ka publikuar foto dhe një video ku uron gëzuar nga Shtëpia e Flamurit.

Bashkangjitur fotove ambasadorja shkruan se “asgjë nuk mund të na ndalojë të festojmë sot 109-vjetorin e Ditës së Pavarësisë së Shqipërisë”, duke iu referuar keshtu edhe motit te keq qe kishte perfshire qytetin bregdetar sot.

“Asgjë nuk mundi ta ndalojë 🇺🇸 që të mbronte pavarësinë e 🇦🇱 njëqind vjet më parë.

Asgjë nuk mund të na ndalojë të festojmë sot 109-vjetorin e #DitëssëPavarësisësëShqipërisë. Gëzuar!”

Image
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat